Lajme

 • Profili i kompanisë

  Profili i kompanisë

  Tianjin Solinc Industrial Co. Ltd. Loated in Tianjin Port. With the advantages of Tianjin Port, Solinc has been professional engaged in fertilizer business for more than 13 years.Our business extend across China and all over the world. While providing high quality products, we have a professional...
  Lexo më shumë
 • Ammonium sulfate’s function

  Ammonium sulfate’s function

  Ammonium sulfate is a kind of nitrogen fertilizer, which contains a large amount of elemental nitrogen and a moderate amount of elemental sulfur. Its advantages are relatively small hygroscopicity, not easy to agglomerate, and it has good physical properties and chemical stability compared with a...
  Lexo më shumë
 • Gëzuar Dragon Boat Festival

  Gëzuar Dragon Boat Festival

  dumplings shijshme oriz me variacione lokale në mbushje të ketë qenë një traditë të Festivalit Dragon Boat Kinës për shekuj me radhë. Festivali Duanwu, i njohur ndryshe si Festivali Boat Dragon, u themelua në kujtim të Qu Yuan, një studiues ministror dhe poet patriotik të shtetit të Chu dur ...
  Lexo më shumë