Kinë Mangani sulfat Monohydrate fabrika dhe prodhuesit | Solinc

Mangani sulfat monohydrate

Përshkrim i shkurtër:

Product Name: Manganese Sulphate Monohydrate Powder Molecular Formula:MnSO4·H2O CAS No.:10034-96-5 Molecular Weight:169.02 Specification: ITEMS STANDARD Appearance Pink Powder MnSO4.H2O 98%Min Mn 31.8%Min As 5ppm Max Pb 10ppm Max Cd 10ppm Max Application: MnSO4 is one of the most important micro-nutrients fertilizer,which can be used for base fertilizer,seed-presoaking,seed-dressing and foliage-spraying to promote crops growth,increase yields and ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / MT
 • Min.urdhër Sasia: 1 MT
 • Furnizimi Aftësia: 10000 MTS në muaj
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Emri i produktit: Mangani sulfat monohydratePowder

  Formula molekulare: MnSO4 · H2O

  CAS No.:10034-96-5

  Pesha molekulare: 169,02

  Specifikim:

  ARTIKUJT

  STANDARD

  shfaqje

  Pink Powder

  MnSO4.H2O

  98% min

  Mn

  31.8% min

  si

  5ppm Max

  Pb

  10ppm Max

  CD

  10ppm Max

  Aplikimi: MnSO4 është një nga më të rëndësishme plehrave mikro-ushqyesve, e cila mund të përdoret për pleh bazë, farë-presoaking, farë-salcë dhe gjeth-spërkatje për të nxitur rritjen lashtave, të rritur rendimentet dhe të angazhohen në sintezën e chlorophyll.In kafshëve bujqësore dhe industrinë e ushqimit, ajo është përdorur si një ushqim shtues për të nxitur rritjen e kafshëve dhe të majm e livestock.Apart nga aplikimet bujqësore, MnSO4 gjithashtu mund të jenë të lëndëve të para për të electrolyze Mn ose prodhojnë kripëra të tjera mangan, ose të përdoren në industri të tjera si letër -marking, qeramike, ngjyrosje, ndarja mineral, etj.


 • Previous:
 • Next:

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne