China Magnezi Nitrat fabrikë grimcuar dhe prodhuesit | Solinc

Magnezi Nitrat grimcuar

Përshkrim i shkurtër:


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / MT
 • Min.urdhër Sasia: 25 MT
 • Furnizimi Aftësia: 10000 MTS në muaj
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Emri kimik: Magnezi nitrat grimcuar

  Formula molekulare : Mg (NO 3) 2.6H 2O

  Pesha molekulare: 256,40

  Standard:  HG3-1077-77

  Fiziko Properties:  nitrat Magnezi hexahydrate është kristal pangjyrë e sistemit monoclinic, Ai është i tretshëm në ujë të lehtë, dhe është në gjendje për të shpërndarë në metanol dhe alkoolit. Është e mundshme që të digjen spontanisht nëse përzihet me kimikate organike

  Përdor: 
  Kryesisht përdoret në acid koncentruar nitrik si dehydrator, në prodhimin e eksplozivë, katalizatorët dhe kripërat e tjera magnez, si agjent për djegies gruri

  : Paketim  qese plastike rreshtuan endura qese, wt net 25/50 kg

  ARTIKUJT

  STANDARD

  Mg (NO3) 2.6H2O

  98.5% min

  oksid magnezi

  15.0% min

  azot

  10.7% min

  Vlera e PH

  4-7

  Të ujit pazgjidhshëm Matter

  0.05% max

  madhësi

  1-3mm


 • Previous:
 • Next:

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne