China Magnezi Nitrat fabrikë Crystal dhe prodhuesit | Solinc

Magnezi Nitrat Crystal

Përshkrim i shkurtër:


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / MT
 • Min.urdhër Sasia: 25 MT
 • Furnizimi Aftësia: 10000 MTS në muaj
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Emri kimik: Magnezi nitrat hexahydrate CRYSTAL
  HG3-1077-77: standarde
  formula molekulare: Mg (NO 3) 2.6H 2
  peshë molekulare: 256,40 

  Property: tretshëm në ujë, amoniakut të lëngshme, metanol dhe ethanol.Stable ne temperature dhome, densitetit relative 1.461, më e lartë se pika e shkrirjes prej 95 ° C jashtë në ujë për të gjeneruar nitrat alkaline magnez, ngrohet në 300 ° C fillon të dekompozimi sipër 400 ° C për të tretur krejtësisht në oksid magnezi dhe gazit oksid i azotit. 

  Perdorimi: koncentruar acid nitrik për agjent industrial de-ujë, prodhimin e eksplozivëve, katalizatorët dhe kripëra të tjera magnez dhe materialeve të papërpunuara nitratet katalizator, ashing gruri agent.Used në bujqësore, magnez pleh tretshme për kulturë panjollosur. 

  Paketimi: 25 / 50KGlined me qese plastike dhe e jashtme është e thurur bagPacking ose në përputhje me kërkesat e konsumatorëve.

  ARTIKUJT

  STANDARO

  Mg (NO3) 2.6H2O

  98% min

  oksid magnezi

  15% min

  azot

  10.5% min

  Water lnsoluble

  0.05% max

  Vlera e PH

  4-7

  shfaqje

  White Crystal

  Overview

  Quick Details

  Classification:                     Nitrate                                                                            Type:                           Magnesium Nitrate

  CAS No.:                                13446-18-9                                                                    MF:                              Mg(NO3)2 6H2O

  EINECS No.:                         231-104-6                                                                       Place of Origin:       Tianjin, China

  Application:                       Fertilizer                                                                          Brand Name:           Solinc

  Model Number:                 SLC-MNC                                                                         Product name:        Magnesium Nitrate Crystal

  Color:                                    White                                                                                State:                           Crystal

  Dangerous Class:                No

  Supply Ability

  Supply Ability                     10000 Metric Ton/Metric Tons per Month

  Packaging & Delivery

  Packaging  Details          In 25kg,50kg,1000kg,1250kg Bag And OEM Color Bag

  Quantity(metric tons)

  1-2000

  >2000

  Est.Time(days)

  15

  To be negotiated

  Video Description

  Product Description

  Magnesium Nitrate Specification:

  artikuj

  Magnesium Nitrate

  shqyrtim

  98.5% min

  Ph value

  4-7

  MgO

  15.0%min

  N

  10.7%min

  Sulphates

  0.03%max

  Water insolubles

  0.05%max

  hekur

  10ppm max

  Heavy metal(As Pb)

  3ppm max

  Application

  1.Used as fertilizer.

  2.Used in the ceramics,printing,chemical and agriculture industried.

  Selling Points:

  1. Supply OEM bag and our Brand Bag.

  2. Rich experience in container and BreakBulk Vessel Operation.

  product display

  Specifikim

  item

  value

  Product name

  Magnezi Nitrat Crystal

  Place of Origin

  Tianjin,China

  Application

  pleh

  Brand Name

  Solinc

  Dangerous Class

  No

  MAIN PRODUCTS

  Profili i kompanisë

  H06af29ffd85e4064a3fe7361efcc3805D(1)
  H4419b739baa744b59c6b38a88fe55755S(1)
  H4d2787c000284bbca3c419bd0b036262j(1)
  H7265ee3de95a4334b6945f69dd3e27e3L(1)

  Why Choose Us

  our advantage
  H6f51fb0e9e184629bbb4e24d0f510b9dO(1)
  H0845762a09954bb9a37bf92fc95764e2h(1)

  1. Who are we?

  We are based in Tianjin, China, start from 2019,sell to South America(30.00%),Africa(20.00%),Oceania(7.00%),Central America(7.00%),Southeast Asia(6.00%),Western Europe(6.00%),North America(5.00%),South Asia(5.00%),Eastern Asia(3.00%),Southern Europe(3.00%),Eastern Europe(3.00%),Mid East(3.00%),Northern Europe(1.00%),Domestic Market(1.00%). There are total about 5-10 people in our office.

  2. How can we guarantee quality?

  Always a pre-production sample before mass production;
  Always final Inspection before shipment;

  3.What can you buy from us?

  Magnesium Sulphate,Ammonium Sulphate,Zinc Sulphate,Calcium Ammonium Nitrate,Potassium Sulphate

  4. Why should you buy from us not from other suppliers?

  Located in Tianjin port, Tianjin Solinc Industrial Co. Ltd. takes full advantage of its geographic location and has been providing professional fertilizer business for more than 15 years.

  5. What services can we provide?

  Accepted Delivery Terms: FOB,CFR,CIF,EXW,FAS,CIP,FCA,CPT,DDP,DDU,Express Delivery,DAF,DES;
  Accepted Payment Currency:USD,EUR,JPY,CAD,AUD,HKD,GBP,CNY,CHF;
  Accepted Payment Type: T/T,L/C,D/P D/A,MoneyGram,Credit Card,PayPal,Western Union,Cash,Escrow;
  Language Spoken:English,Chinese,Spanish

 • Previous:
 • Next:

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne