China sulfat hekuri monohydrate fabrika dhe prodhuesit | Solinc

Sulfat hekuri monohydrate

Përshkrim i shkurtër:


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / MT
 • Min.urdhër Sasia: 25 MT
 • Furnizimi Aftësia: 10000 MTS në muaj
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Emri i produktit: Sulfat hekuri monohydrate

  Formula molekulare: FeSO4 · H2O

  CAS Nr: 13463-43-9

  Pesha molekulare: 169,92

  Specifikim:

  ARTIKUJT

  STANDARD

  STANDARD

  shfaqje

  Gri-jeshile Powder & grimcuar

  Gri-jeshile Powder & grimcuar

  FeSO4.H2O

  91% min

  88% min

  Fe

  30% min

  29% min

  si

  5ppm Max

  5ppm Max

  Pb

  10ppm Max

  20ppm Max

  CD

  10ppm Max

  10ppm Max

  madhësi

  Powder / 20-60mesh / 12-24mesh / 6-12mesh

  Aplikimit: Ngjyra sulfat monohydrate është një pleh shtues zakonshme si suplement i Fe dhe një shtytës për thithjen e N, elementet P deri plants.When përdoret si pleh bazë për tokë, ajo mund të ndihmojnë në parandalimin e sëmundjeve të tilla si crregullimi lulesh chlorotic; kur përdoret si pleh gjethe me solucion të saj, ajo mund të ndihmojnë në mbrojtjes insekte insekteve ose të sëmundjeve të tilla si dactylieae, chlorosis, anthracnose pambuku, etc.Adding sulfat hekuri në ushqim efektive mund të parandaluar sëmundjeve të tilla si anemia hekur-mangësi, hekur-mangësi lodhje, trupit anormale temperatura, etc.It gjithashtu mund të rrisë normën e mbijetesës së bagëtisë, për të përmirësuar rritjen dhe zhvillimin e saj, të forcojë sëmundje resistance.Meanwile saj, sulfat hekuri mund të përdoret në trajtimin e ujit, hekuri kripërat e prodhimit, sarkastik, ruajtës dhe industri të tjera.


 • Previous:
 • Next:

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne