China sulfat bakri fabrikë dhe prodhuesit | Solinc

sulfat bakri

Përshkrim i shkurtër:


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / MT
 • Min.urdhër Sasia: 25 MT
 • Furnizimi Aftësia: 10000 MTS në muaj
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Emri i produktit: Sulfat bakri pentahydrate

  Molekulare Formula: CuSO4 · 5H2O

  CAS No.:7758-99-8

  Pesha molekulare: 249,68

  Specifikim:

  ARTIKUJT

  STANDARD

  STANDARD

  STANDARD

  STANDARD

  shfaqje

  Blue Crystal

  Blue Crystal

  Blue Crystal

  Blue Crystal

  CuSO4.5H2O

  98.5% min

  98% min

  96% min

  90% min

  cu

  25,06% min

  25% min

  24.5% min

  23% min

  si

  0,0004% max

  0.001% max

  0.001% max

  0.001% max

  Pb

  0.001% max

  0.001% max

  0.001% max

  0.001% max

  pazgjidhshëm të ujit

  0.2% max

  0.2% max

  0.2% max

  -

  madhësi

  0.1-1mm, 0.5-2mm, 6-10mm

  Aplikimi: sulfat bakri është një mikro-element pleh shtesë, e cila mund të përmirësojë stabilitetin e klorofil, të rritur thithjen e crops.When mungon prej elementit Cu, të lashtat vuajnë nga chlorisis, dhe pemët frutore të prodhuar të vogla, fruta lëkurë apo edhe të vdesin në case.Copper keqja sulfat është gjithashtu një e nevojshme shtesë mikro-element për kafshë feed.Cu është një nga elementet më të rëndësishme hematopoietic, i angazhuar në formimin e eritrociteve dhe hemoglobinës, lidhet edhe me përmbajtjen e katalazave, citokromit C dhe citokromit oxidase në tissue.Besides, sulfat bakri mund të përdoret gjithashtu si tekstile acid, bactericide për ujë, ruajtës, dhe përdoret në rrezitje, plating bakrit dhe industritë e ndarjes mineral.


 • Previous:
 • Next:

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne