Кина, цинк сулфат хептахидрат фабрика и производители | Solinc

Цинк сулфат хептахидрат

Краток опис:

Product Name: Zinc Sulphate Heptahydrate Molecular Formula: ZnSO4·7H2O CAS No.: 7446-20-0 Molecular Weight: 287.58 Specification: ITEMS STANDARD STANDARD STANDARD STANDARD Appearance White Crystal White Cyrstal White Crystal White Cyrstal Zn 20%Min 21%min 21.5%min 22%min As 5ppm Max 5ppm Max 5ppm Max 5ppm Max Pb 10ppm Max 10ppm Max 10ppm Max 10ppm Max Cd 10ppm Max 10ppm Max 10ppm Max 10ppm Max Application: It is used ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / MT
 • Мин.нарачката Кол: 1 МТ
 • Набавка Способност: 10000 МЦ месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: цинк сулфат хептахидрат

  Молекуларна формула: ZnSO 4· 7H 2О

  CAS бр .: 7446-20-0

  Молекуларна Тежина: 287,58

  спецификација:

  ПРЕДМЕТИ

  СТАНДАРД

  СТАНДАРД

  СТАНДАРД

  СТАНДАРД

  изглед

  бели кристали

  Белата Cyrstal

  бели кристали

  Белата Cyrstal

  Zn

  20% мин

  21% мин

  21,5% мин

  22% мин

  како

  5ppm Макс

  5ppm Макс

  5ppm Макс

  5ppm Макс

  Pb

  10ppm Макс

  10ppm Макс

  10ppm Макс

  10ppm Макс

  Cd

  10ppm Макс

  10ppm Макс

  10ppm Макс

  10ppm Макс

  примена:

  Тоа се користи за земјоделско производство и цинк соли, исто така може да се користи за боја фиксатор, дрво конзерванс, Bleacher за хартија-означување индустрија, а исто така се применуваат во областите како што фармацијата, производството на вештачки влакна, електролиза, позлата, итн

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • ин ҷо Паёми худро нависед ва онро ба мо