Кина, цинк сулфат грануларен фабрика и производители | Solinc

Цинк сулфат грануларен

Краток опис:

Product Name: Zinc Sulphate Monohydrate Granular Molecular Formula: ZnSO4·H2O CAS#.: 7446-19-7 Molecular Weight: 179.49 Specification: ITEMS STANDARD STANDARD STANDARD STANDARD Appearance White Granular White Granular White Granular White Granular Zn 22%Min 25%min 30%min 33%min As 5ppm Max 5ppm Max 5ppm Max 5ppm Max Pb 10ppm Max 10ppm Max 10ppm Max 10ppm Max Cd 10ppm Max 10ppm Max 10ppm Max 10ppm Max Size 1-2mm,2-4mm ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / MT
 • Мин.нарачката Кол: 1 МТ
 • Набавка Способност: 10000 МЦ месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: цинк сулфат монохидрат грануларен

  Молекуларна формула: ZnSO 4· H 2О

  CAS # .: 7446-19-7

  Молекуларна Тежина: 179,49

  спецификација:

  ПРЕДМЕТИ

  СТАНДАРД

  СТАНДАРД

  СТАНДАРД

  СТАНДАРД

  изглед

  Белата грануларен

  Белата грануларен

  Белата грануларен

  Белата грануларен

  Zn

  22% мин

  25% мин

  30% мин

  33% мин

  како

  5ppm Макс

  5ppm Макс

  5ppm Макс

  5ppm Макс

  Pb

  10ppm Макс

  10ppm Макс

  10ppm Макс

  10ppm Макс

  Cd

  10ppm Макс

  10ppm Макс

  10ppm Макс

  10ppm Макс

  големина

  1-2mm, 2-4mm

  примена:

  Постојат два главни димензии на цинк сулфат гранули: 1-2mm (12-24 мрежа), 2-4mm (20-60 мрежа) .Тоа е главно се користи за производство на цврсти ѓубрива, за лекување на недостаток на цинк за почва и култури .


 • Претходно:
 • Следно:

 • ин ҷо Паёми худро нависед ва онро ба мо