Кина натриум бикарбонат фабрика и производители | Solinc

Сода бикарбона

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / MT
 • Мин.нарачката Кол: 25 MT
 • Набавка Способност: 10000 МЦ месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  Натриум бикарбонат храна одделение

  CAS бр .: 144-55-8 EINECS бр .: 2056-33-8
  Формула: NaHCO3 Молекуларна Тежина: 84,01

  Specificatoin
  NaHCO3 99.0%–100.5%

  загуба при сушење 0,2% Макс
  PH (10g / l) 8.5% Макс
  Како 0.0001% Макс
  Тешки метали (како Pb) 0,0005% Макс

  Употреба: се користи како квасецот во леб, како антацид за вознемирен стомак, како визуелниот агент за да се прилагоди на киселост или алкалност на производот, како благ абразивни во паста за заби, и како апсорбент мирис. Натриум бикарбонат реагира со киселини за ослободување на јаглерод диоксид.

  Пакување: 25 кг, 50kg, 1000kg, 1250KG, садот торба и OEM боја торба.


 • Претходно:
 • Следно:

 • ин ҷо Паёми худро нависед ва онро ба мо