Кина Манган сулфат монохидрат фабрика и производители | Solinc

Манган сулфат монохидрат

Краток опис:

Product Name: Manganese Sulphate Monohydrate Powder Molecular Formula:MnSO4·H2O CAS No.:10034-96-5 Molecular Weight:169.02 Specification: ITEMS STANDARD Appearance Pink Powder MnSO4.H2O 98%Min Mn 31.8%Min As 5ppm Max Pb 10ppm Max Cd 10ppm Max Application: MnSO4 is one of the most important micro-nutrients fertilizer,which can be used for base fertilizer,seed-presoaking,seed-dressing and foliage-spraying to promote crops growth,increase yields and ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / MT
 • Мин.нарачката Кол: 1 МТ
 • Набавка Способност: 10000 МЦ месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: Манган сулфат монохидратво прав

  Молекуларна формула: MnSO4 · H2O

  CAS No.:10034-96-5

  Молекуларна Тежина: 169,02

  спецификација:

  ПРЕДМЕТИ

  СТАНДАРД

  изглед

  Буре Пинк

  MnSO4.H2O

  98% мин

  Mn

  31,8% мин

  како

  5ppm Макс

  Pb

  10ppm Макс

  Cd

  10ppm Макс

  Примена: MnSO4 е еден од најважните микро-хранливи материи ѓубриво, која може да се користи за база ѓубриво, семе-presoaking, семе облекување и зеленило прскање да се промовира раст на култури, зголемување на приносите и да се вклучат во синтезата на chlorophyll.In животните сточарството и храна индустрија, се користи како додаток на храна да се промовира раст на животните и охранвам на livestock.Apart од примена во земјоделството, MnSO4 може да биде и суровини за electrolyze Mn или производство на други манган соли, или да се користи во други индустрии, како хартија -marking, керамика, боење, минерални сепарација, итн.


 • Претходно:
 • Следно:

 • ин ҷо Паёми худро нависед ва онро ба мо