Кина, магнезиум сулфат хептахидрат фабрика и производители | Solinc

Магнезиум сулфат хептахидрат

Краток опис:

Product name: Magnesium Sulphate Heptahydrate Molecular Formula: MgSO4nH2O Molecular Weight: 246.48 Packing: Knitting bags with plastic liners, paper bag; 25kg,40kg,50kg per bag. Storage : Stored in dry and cool place. Protection from sunshine, rain, moisture. MgSO4.7H2O ITEMS STANDARD STANDARD STANDARD Specification MgSO4.7H2O≥% 99.5 98 95 MgSO4≥% 48.59 47.85 46.39 MgO≥% 16.27 16.02 15.53 Mg≥% 9.81 9.66 9.37 S≥% 12.94 12.75 1...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / MT
 • Мин.нарачката Кол: 1 МТ
 • Набавка Способност: 10000 МЦ месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производот: магнезиум сулфат хептахидрат
  Молекуларна формула: MgSO 4nH 2О
  Молекуларна Тежина: 246,48
  Пакување: плетење торби со пластични облоги, хартија торба; 25кг, 40кг, 50кг по торба.
  Складирање: да се чуваат на суво и ладно место. Заштита од сонце, дожд, влага.

  MgSO4.7H2O

  ПРЕДМЕТИ

  СТАНДАРД

  СТАНДАРД

  СТАНДАРД

  спецификација

  MgSO4.7H2O≥%

  99,5

  98

  95

  MgSO4≥%

  48,59

  47,85

  46,39

  MgO≥%

  16,27

  16.02

  15,53

  Mg≥%

  9.81

  9.66

  9.37

  S≥%

  12.94

  12.75

  12.36

  Хлорид (Cl) ≦%

  0.1

  0.1

  0.1

  Железо (Fe) ≦%

  0.001

  0.001

  0.001

  Тежок метал (Pb) ≦%

  0,0008

  0,0008

  0,0008

  Арсен (As) ≦%

  0,0002

  0,0002

  0,0002

  Insolubel во вода ≦%

  0.01

  0.01

  0.01

  PH

  6.8

  4,5-6,5

  4,5-6,5

  изглед

  бели кристали

  0.1-1mm / 1-3мм /
  2-4mm / 4-6mm

  0.1-1mm

  0.1-1mm / 4-6mm

  примена: 

  --- used in agriculture and gardening fertilizer

  Автор е на книгите: Се нанесува на магнезиум дефицитарни почвата, растворлив во вода, се апсорбира од страна на почвата, да се направи плодна. Како клучна компонента на хлорофилот молекули, ја апсорбира сончевата светлина, со употреба на светлосната енергија за обезбедување на храна хранливи материи за растенијата во текот на фотосинтезата, која може да ја зајакне исхрана за зголемување на растот на производството и култура. Магнезиум сулфат има поголема растворливост од други ѓубрива.

  ---- used in feeding

  Како суштински додаток хранливи материи за одгледување на добиток, магнезиум сулфат, игра важна улога во коските и мускулната контракција на животните, која е кофактор во стотици ензимска реакција. Таа е широко се користат во исхраната на животните и вода за пиење да се дополни магнезиум кој е недостатокот на во почвата и растенијата. Тоа е корисно за одгледување на животните и подобрување на квалитетот на сточарски производи. 

  ---- used in industry

   Во печатење и боење индустрија, тоа може да се користи како ткаенина боење агент, агент тежина, фиксатор, и отежнувачки реагенс на Американ или свила, и пополнување на дрвени-памук производи. Тоа може да се користи како пополнувач за подобрување на отпорност на топлина во кожарската индустрија; користат за донесување на огноотпорни материјали. Може да се користи за десикант и дехидрирано агент во органско хемиската индустрија. Тоа може да се користи во индустријата за третман на отпадните води. 

  ---- used in Bath salt

  Грижата за кожата со отстранување на сува или мртвите клетки на кожата; се користи во нога бања да ја прават кожата мазна и пловни; утешна болки во нозете во нога бања. Се меша во производ за нега на коса, свиленкаста коса со сјае.  


 • Претходно:
 • Следно:

 • ин ҷо Паёми худро нависед ва онро ба мо