Кина железо сулфат монохидрат фабрика и производители | Solinc

Железо сулфат монохидрат

Краток опис:

Product Name:Ferrous Sulphate Monohydrate Molecular Formula:FeSO4·H2O CAS No. :13463-43-9 Molecular Weight:169.92 Specification: ITEMS STANDARD STANDARD Appearance Greyish-green Powder&Granular Greyish-green Powder&Granular FeSO4.H2O 91%Min 88%Min Fe 30%Min 29%Min As 5ppm Max 5ppm Max Pb 10ppm Max 20ppm Max Cd 10ppm Max 10ppm Max Size Powder/20-60mesh/12-24mesh/6-12mesh Application: Ferrous sulphate monohydrate is a com...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / MT
 • Мин.нарачката Кол: 1 МТ
 • Набавка Способност: 10000 МЦ месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: Железо сулфат монохидрат

  Молекуларна формула: FeSO4 · H2O

  CAS број: 13463-43-9

  Молекуларна Тежина: 169,92

  спецификација:

  ПРЕДМЕТИ

  СТАНДАРД

  СТАНДАРД

  изглед

  Сиво-зелена прав и грануларен

  Сиво-зелена прав и грануларен

  FeSO4.H2O

  91% мин

  88% мин

  Fe

  30% мин

  29% мин

  како

  5ppm Макс

  5ppm Макс

  Pb

  10ppm Макс

  20ppm Макс

  Cd

  10ppm Макс

  10ppm Макс

  големина

  Прав / 20-60mesh / 12-24mesh / 6-12mesh

  Примена: Железо сулфат монохидрат е заеднички ѓубриво додаток како додаток на Фе и засилувач за апсорпција на N, P plants.When елементи за да се користи како база ѓубриво на почвата, може да помогне да се спречи болести како цвет chlorotic нарушување, кога се користи како листовиден ѓубриво со неговото решение, може да им помогне на штетници одбрана инсекти или болести како што се dactylieae, хлороза, памук anthracnose, etc.Adding железо сулфат во добиточната храна може ефективно да спречи болести како што се железо-дефицитна анемија, железо-дефицитна замор, абнормални тело температура, etc.It исто така може да се зголеми стапката на преживување на добитокот, подобрување на нејзиниот раст и развој, зајакнување на својата болест resistance.Meanwile, црна сулфат може да се користи во третман на вода, железо производство на соли, фиксатор, конзерванси и други индустрии.


 • Претходно:
 • Следно:

 • ин ҷо Паёми худро нависед ва онро ба мо