Кина EDTA Фе фабрика и производители | Solinc

EDTA Fe

Краток опис:

Product Name:EDTA FeNa Chemical Name: EDTA iron(iii) sodium salt CAS No.:15708-41-5 Molecular formula:C10H12N2O8FeNa•3H2O Molecular weight: 421.09 Specification: TEST ITEM STANDARD Chelate Fe: 12.5-13.5% Edta Content 65.5%-70.5% Water Insoluble 0.1%Max. PH(10g/L,25℃) 3.8-6.0 Appearance Light Yellow Powder Packaging:25kgs bag with PE inner, available in packages of 1.000 kgs, 25 kgs, 10 kgs, 5 kgs and 1 kg.


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / MT
 • Мин.нарачката Кол: 1 МТ
 • Набавка Способност: 10000 МЦ месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: EDTA Фена
  Хемиско име: EDTA железо (III) натриумова сол

  CAS No.:15708-41-5

  Молекуларна формула: C10H12N2O8FeNa • 3H2O

  Молекуларна тежина: 421,09

  спецификација:

  Тест точка СТАНДАРД
  Хелат Фе: 12,5-13,5%
  EDTA содржина 65,5% -70,5%
  нерастворливи во вода 0,1% Макс.
  PH (10g / L, 25 ℃) 3,8-6,0
  изглед Светло жолта прав

  Пакување: 25kgs торба со ЈП внатрешна, достапен во пакување од 1.000 килограми, 25 кг, 10 кг, 5 кг и 1 кг.


 • Претходно:
 • Следно:

 • ин ҷо Паёми худро нависед ва онро ба мо