Кина EDTA Ca фабрика и производители | Solinc

EDTA Ca

Краток опис:

Product Name: EDTA CaNa2 Chemical Name: Ethylenediaminetetraacetic acid calcium disodium salt hydrate CAS No.:23411-34-9 Molecular formula:C10H12N2O8CaNa2•2H2O Molecular weight: 410.13 Specification: TEST ITEM STANDARD Chelate Ca: 9.5%-10.5% Water Insoluble Matter 0.1%Max. PH(10g/L,25℃) 6.5-7.5 Appearance White powder Packaging:25kgs bag with PE inner, available in packages of 1.000 kgs, 25 kgs, 10 kgs, 5 kgs and 1 kg.


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / MT
 • Мин.нарачката Кол: 1 МТ
 • Набавка Способност: 10000 МЦ месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: CaNa2 EDTA

  Хемиско име: етилендиаминтетраоцетна киселина калциум динатриумова сол хидрат

  CAS No.:23411-34-9

  Молекуларна формула: C10H12N2O8CaNa2 • 2H2O

  Молекуларна тежина: 410,13

  спецификација:

  Тест точка СТАНДАРД
  Хелат Ca: 9,5% -10,5%
  Материја нерастворлива во вода 0,1% Макс.
  PH (10g / L, 25 ℃) 6,5-7,5
  изглед бел прав

  Пакување: 25kgs торба со ЈП внатрешна, достапен во пакување од 1.000 килограми, 25 кг, 10 кг, 5 кг и 1 кг.


 • Претходно:
 • Следно:

 • ин ҷо Паёми худро нависед ва онро ба мо