Кина бакар сулфат пентахидрат фабрика и производители | Solinc

Бакар сулфат пентахидрат

Краток опис:

Product Name:Copper Sulphate Pentahydrate Molecular Formula:CuSO4·5H2O CAS No.:7758-99-8 Molecular Weight: 249.68 Specification: ITEMS STANDARD STANDARD STANDARD STANDARD Appearance Blue Crystal Blue Crystal Blue Crystal Blue Crystal CuSO4.5H2O 98.5%Min 98%Min 96%Min 90%Min Cu 25.06%Min 25%Min 24.5%Min 23%Min As 0.0004%Max 0.001%Max 0.001%Max 0.001%Max Pb 0.001%Max 0.001%Max 0.001%Max 0.001%Max Water Insoluble 0.2%M...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / MT
 • Мин.нарачката Кол: 1 МТ
 • Набавка Способност: 10000 МЦ месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: Бакар сулфат пентахидрат

  Молекуларна формула: CuSO4 · 5H2O

  CAS No.:7758-99-8

  Молекуларна Тежина: 249,68

  спецификација:

  ПРЕДМЕТИ

  СТАНДАРД

  СТАНДАРД

  СТАНДАРД

  СТАНДАРД

  изглед

  сини кристали

  сини кристали

  сини кристали

  сини кристали

  CuSO4.5H2O

  98,5% мин

  98% мин

  96% мин

  90% мин

  Cu

  25.06% мин

  25% мин

  24,5% мин

  23% мин

  како

  0,0004% Макс

  0.001% Макс

  0.001% Макс

  0.001% Макс

  Pb

  0.001% Макс

  0.001% Макс

  0.001% Макс

  0.001% Макс

  нерастворливи во вода

  0,2% Макс

  0,2% Макс

  0,2% Макс

  -

  големина

  0.1-1mm, 0.5-2mm, 6-10mm

  Примена: Бакар сулфат е микро-елемент ѓубриво додаток на, што може да се подобри стабилноста на хлорофил, подобрување на апсорпцијата на crops.When недостаток на Cu елемент, култури страдаат од chlorisis и овошни дрвја произведе мал, жилав овошје или дури и да умре во најлошото case.Copper сулфат е исто така потребно е микро-елемент додаток за животно feed.Cu е еден од најважните хематопоетски елементи, ангажирање во формирањето на еритроцитите и хемоглобин, исто така, поврзани со содржината на каталаза, цитохром C и цитохром оксидаза tissue.Besides, бакар сулфат, исто така може да се користи како текстил фиксатор, бактерицидно за вода, конзерванси, а се користат во тен, бакар позлата и индустрии минерални сепарација.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • ин ҷо Паёми худро нависед ва онро ба мо