Кина калциум нитрат грануларен фабрика и производители | Solinc

Калциум нитрат Грануларен

Краток опис:

Chemical name:Calcium  Ammonium  Nitrate Standard:Q/140706CSC003-2005 Molecular formula: 5Ca(NO3)2•NH4•NO3•10H2O Molecular weight:1080.71 Property:White round granulation,soluble in water Use:Calcium is a new type of nitrogen and quick and efficient compound fertilizer which is widely used in greenhouses and large areas of agricultural land. Packing:25/50KGlined with plastic bag and exterior is woven bagPacking or according to customers requirements. Storage:Firmly sealed in dry,dark and...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / MT
 • Мин.нарачката Кол: 1 МТ
 • Набавка Способност: 10000 МЦ месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  Хемиско име: калциум амониум нитрат
  стандард: Q / 140706CSC003-2005
  Молекуларна формула: 5CA (NO 3) 2• NH 4• NO 3• 10H 2O
  молекуларна тежина: 1080,71
  Имот: бела круг гранулација, растворлив во вода
  Употреба: калциум е нов тип на азот и брза и ефикасна соединение ѓубриво која е широко се користат во стаклени градини и големи површини на земјоделско земјиште.
  Пакување: 25 / 50KGlined со пластична кеса и екстериерот е вткаена bagPacking или според барањата на клиентите.
  Начин на чување: Цврсто запечатени во сува, темна и студена warehouse.Refrain од дожд и сонце.

  спецификација:

  ПРЕДМЕТИ

  СТАНДАРД

  СТАНДАРД

  со бор

  изглед

  Белата грануларен

   

  Бела или жолта грануларен

  азот

  15,5% мин

  15,5% мин

  амоњачен азот

  1.1% мин

  1.1% мин

  нитратен азот

  14,4% мин

  14,4% мин

  CaO

  25.5% мин

  25.5% мин

  Ca

  18% мин

  18% мин

  бор

  ----

  0.1%, 0.2%, 0.3%

  нерастворливи во вода

  0,2% Макс

  0,2% Макс

  pH вредност

  5-7

  5-7

  железо

  50ppmMax

  50ppmMax

  бор

  0,1% мин

  0,1% мин

  големина

  2-5mm 90% мин

  2-5mm 90% мин


 • Претходно:
 • Следно:

 • ин ҷо Паёми худро нависед ва онро ба мо